Czego się spodziewać

Sesje noworodkowe ( studio )

Te sesje są dla mnie bardzo wyjątkowe. Oddając w moje ręce kilkudniowe maleństwo możecie być pewni, że jest bezpieczne, a to dzięki doświadczeniu, jakie nabyłam przez lata. Dzięki temu stworzę dla was niezapomnianą pamiątkę w postaci portretów waszego maluszka i w
Sesje noworodkowe najlepiej wykonać do trzeciego tygodnia życia maluszka, bo wtedy pięknie śpi i pamięta wszystkie pozy z ostatnich 9 miesięcy, jakie spędził w brzuszku mamy. Dlatego ważnym jest, aby rezerwować tego typu sesję w momencie, kiedy jeszcze jesteśmy w ciąży. W trakcie rezerwacji proszę o podanie mi przybliżonej daty porodu, oczekiwanej płci dziecka (jeśli jest znana) i proszę o wiadomość o przyjściu dziecka na świat w pierwszej dobie po porodzie – pozwoli mi to się odpowiednio przygotować.
Fotografia noworodkowa jest wyjątkowa, ponieważ te pierwsze dni maleństwa są najbardziej ulotne, zatem zdjęcia z tego magicznego okresu są wyjątkowo cenne. Przekraczając czas 21 dni, dzieci stają się bardziej aktywne i “sztywniejsze”, bardziej wyczulone na dotyk i wrażliwsze na bodźce zewnętrzne (zatem trudniejsze dla fotografa).
Sesje wykonywane są u mnie w studiu we Wrocławiu na ulicy Krakowskiej. Tu mam odpowiednią temperaturę, oświetlenie oraz sprzęt. Sesje te trwają około trzech godzin – to czas na fotografowanie, ale również czas na karmienie, przytulanie maluszka, usypianie i zdjęcia rodzinne. Nie ma pośpiechu – wszystko toczy się z rytmem noworodka i jego potrzebami. Wyjątkowość takich sesji podkreślają wcześniej przygotowane przeze mnie stylizacje. Cechuje je naturalność materiałów, delikatność, stonowana kolorystyka i konsekwencja stylu, w jakim tworzę moje fotografie.
W trakcie sesji noworodkowej wykonywane są również zdjęcia całej rodziny.
Wskazówki dla rodziców:
Prosiłabym, aby w dniu sesji nie umawiać się na żadne wizyty z położną czy do lekarza, aby oszczędzić maluszkowi dodatkowych niepotrzebnych bodźców. Prosiłabym również, aby nigdzie się nie śpieszyć i mieć zarezerwowane 3 godzinki na sesje z maluszkiem. Proszę w miarę możliwości o nakarmienie noworodka przez wyjściem z domu. Należy założyć mu takie ubrania, które się łatwo ściąga. Prosiłabym też o przyniesienie kocyka dziecka, pieluszek i smoczka (nawet jak maleństwo nie jest jego fanem i państwo nie zamierzają mu go podawać w przyszłości – na czas sesji proszę go wziąć). Jeśli maleństwo karmione jest mlekiem modyfikowanym lub w sposób “mieszany” proszę wziąć ze sobą butelkę. Jeśli chodzi o zdjęcia rodzinne – prosiłabym tatę o założenie jakiejś jednolitej koszuli bez napisów, bez krat i pasów ( proponowane kolory: biel, krem, jasny brąz). Dla mamy i rodzeństwa posiadam i zaproponuje sukienki. Ponadto mamom proponuje wziąć coś do jedzenia, bo przez te godziny sesji mogą zgłodnieć, szczególnie jeśli karmią piersią. Proszę też dać mi wcześniej znać, jeśli w sesji będzie uczestniczyć rodzeństwo maluszka.

Sesje Ciążowe ( plener/ studio )

Ciąża to magiczny czas w życiu każdej kobiety. To uczucie, kiedy rozwija się w tobie mały człowiek, jest początkiem cudownej przygody, w której tworzy się rodzina i wszystkie uczucia z tym związane.
Sesje ciążowe są bardzo bliskie memu sercu. Staram się podkreślić w każdej mamie jej piękno i kobiecość. Do każdej sesji podchodzę indywidualnie, bo każda kobieta jest inna i ma inne potrzeby, ale całość sesji zachowana jest w mojej stylistyce. Sesje wykonuję zarówno w studiu jak i w plenerze. W obu przypadkach mogę zaproponować odpowiednią garderobę dla przyszłej mamy. Jeśli chodzi o zdjęcia rodzinne, przed sesją skontaktuję się z Państwem, aby zasugerować ubrania dla reszty rodziny (jeśli planujecie ich uczestnictwo w sesji.)
Sesję ciążową najlepiej wykonać od 7 miesiąca ciąży wzwyż (z doświadczenia dodam że nie zwlekałabym z sesją na sam koniec ciąży).

Sesje Rodzinne (plener/ studio)

W moich zdjęciach sesje rodzinne to czas na zabawę, bieganie, spacer i śmiech. To dużo bardzo naturalnych kadrów przeplecionych portretami i dużą dawką przytulania.
Aby sesje były bardziej ponadczasowe i spójne zawsze sugeruję, w co ubrać dzieci i rodziców oraz dobieram tak garderobę, aby zdjęcia cieszyły oczy jeszcze przez długie lata. W sesje rodzine wchodza sesje niemowlece, dzieciece, sesje z dziadkami itp.

Urodzinowa sesja Smash Cake ( studio )

Pierwsze urodziny maluszka są dla rodziców niezwykle ważne!
Proponuję z tej okazji zdjęcia z tortem. Jest to praktycznie jedyny czas, kiedy dzieci chcą się jeszcze brudzić, zabawa z tortem przynosi im ogromną frajdę i pozwala na cudowne kadry (często są to bezcenne miny dzieci, które jeszcze nie próbowały słodyczy).
Jest to sesja studyjna – są to zdjęcia dziecka z tortem oraz poźniej zdjęcia maluszka w kąpieli w pianie w maleńkiej wanience, tuż po zabawnym spotkaniu z tortem. Takie zdjęcia tryskają radością i pozytywną energią!
Tort jest organizowany przeze mnie (prosiłabym o wcześniejsze informowanie o możliwości występowania alergii u dzieci). Stylizacja również tworzona jest na potrzeby sesji – jest prosta i minimalistyczna (w stylu boho) – najważniejszy jest maluszek i jego chwile z pierwszym tortem 🙂 Podczas sesji roczkowej wykonywane są również zdjęcia rodzinne.

Sesje portretowe (studio)

W klasycznych portretach studyjnych króluje minimalizm i ponadczasowość. Pragnę, aby pokazywały Państwa osobowość i charakter. Przyznam, że jest w nich bardzo mało pozowania, za to staram się z wykrzesać z modeli jak najwięcej emocji, aby zdjęcia stały się jak najbardziej prawdziwe i naturalne.
Tego typu sesje to głównie portety kobiece, ciążowa, biznesowe oraz kadry rodzinne.

Pakiety sesji studyjnych i plenerowych

Pakiet standard

700
 • 10 zdjęć edytowanych autorska obróbka w formie cyfrowej
 • 10 wydruków w formacie 15 - 21 cm na jedwabnym papierze w wysokiej jakości
 • 3 wydruki w formacie A4
 • Druki dostarczone w pięknym pudełku

Pakiet premium

950
 • 20 zdjęć edytowanych autorka obróbka w formie cyfrowej
 • 20 wydruków w formacie 15 - 21 cm na jedwabnym papierze w wysokiej jakości
 • 6 wydruków w formacie A4
 • Druki oddane w pięknym pudełku

Jeśli pragną Państwo połączyć sesje ciążową z noworodkową mam dla Państwa pakiet “Brzuszek - Maluszek“ (obejmuje on sesje ciążowa i noworodkowa lub niemowlęcą - do 6 miesiąca życia maluszka )

Pakiet “Brzuszek -Maluszek” Standard

1200
 • 10 zdjęć z sesji ciążowej oraz 10 zdjęć z sesji z maleństwem wyedytowanych autorska obróbka w formie cyfrowej
 • 10 wydruków w formacie 15 - 21 cm na jedwabnym papierze w wysokiej jakości
 • 6 wydruków w formacie A4 z sesji ciążowej oraz sesji z maleństwem
 • Druki oddane w pięknym pudełku

Pakiet “Brzuszek - Maluszek” Premium

1700
 • 20 zdjęć z sesji ciążowej oraz 20 zdjęć z sesji z maleństwem wyedytowanych autorka obróbka w formie cyfrowej
 • 20 wydruków w formacie 15 - 21 cm na jedwabnym papierze w wysokiej jakości
 • 8 wydruków w formacie A4 z sesji ciążowej oraz sesji z maleństwem
 • Druki oddane w pięknym pudełku